Česko je plné zlata – jak ho získat a vydělat jmění?

České řeky jsou plné zlata

České řeky jsou plné zlata

V České republice jsou prokazatelné zásoby okolo 400 až 500 tun zlata, jehož hodnota je až 500 miliard korun. Velmi snadno si ho přitom můžete sami narýžovat a vydělat tak velké peníze.

Možná vám rýžování zlata v řekách připadá jako nesmysl, který třeba fungoval na Divokém západě, ale dnes už to nejde. Ale nemůžete se víc mýlit. V Česku rýžuje nespočet zlatokopů, kteří obcházejí řeky a za pomoci jednoduchých nástrojů, jaké používali už naši předci, získávají i několik gramů zlata za den.

Stačí vám klasické rýžovací pánve, najít si na internetu návod, nebo se zeptat někoho zkušenějšího, jak pánev používat, případně si u řeky vytvořit splav a rýžovat v něm díky mírnému proudění vody. Není k tomu potřeba žádné povolení, neomezují vás žádné zákony, rýžovat můžete kdekoliv a kdykoliv.

Ti nejúspěšnější zlatokopové, kteří se soustřeďují ve výnosné oblasti kolem Jílového u Prahy, dokážou za den získat až 10 gramů zlata. Zkušenější zlatokopové hlásí, že za den se jim obvykle poštěstí narýžovat gram, záleží ale na štěstí i nalezení vhodného místa.

Dražší než komerční
Přitom zlato, které se získává z českých řek, má ryzost 99 procent a 23 karátů. Zlato, které si kupujete v obchodech, má jen 14 nebo 18 karátů. A když získáte dost zrnek, dají se dobře zpeněžit – zlatníci je vykupují i až za 1 000 korun za gram.

Pokud máte dobrodružnou povahu, jste rádi v přírodě a nebojíte se menší fyzické námahy, tak vám stačí jen pořídit si pánev a hurá na to – řeky jsou prý zlata plné a běžná, mechanická těžba zlata je v Česku zakázána, takže zrnka čekají na malé zlatokopy, jakým se klidně může stát kdokoliv z nás.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *