Cestování časem potvrzeno? Našli mumii s botami Adidas

Mumie mongolské ženy má boty podobné Adidasu. (printscreen dailymail.co.uk)

Mumie mongolské ženy má boty podobné teniskám od Adidasu. (printscreen dailymail.co.uk)

Konspirační teorie opět ožívají a internet je plný diskuzí. Je to možné nebo není? Archeologové objevili mumii ženy, která na sobě má velice zachovalé boty, ne nepodobné teniskám nebo vysokým botám od Adidas. A u sebe měla i dost moderně vypadající kabelku. Je možné, že šlo o cestovatelku časem?

Archeologové z Mongolska teď mají nejen neskutečnou radost, ale i plné ruce práce. Takovýhle objev se jim nepodaří každý den. Ve tři metry hlubokém hrobě v mongolském pohoří Altai objevili zachovalou mumii ženy s mnoha různými osobními i rituálními předměty, oblečením, botami nebo kostmi zvířat. To vše datují zhruba do 6. století našeho letopočtu.

Tahle asi 1 500 let stará mumie je velkou vzácností. Nejen kvůli své zachovalosti, ale i kvůli tomu, že badatelům zase o něco víc přiblíží styl života prvních Mongolů, kteří oblast osidlovali právě zhruba v 6. století. Už před časem se jim podařilo najít podobně zachovalou mumii mongolského bojovníka z téže doby, který u sebe měl zase zbraně a čistě mužské rituální předměty, které se tehdy běžně pohřbívaly s mrtvým.

Cestovatelka nebo blud?

Mumie ženy u sebe měla například sedlo, uzdu, žlab, pozůstatky celého koně, kosti z kozy, jílovou vázu, dřevěné mísy nebo kotlík. Kromě toho se velmi dobře zachovaly i její šaty, které jsou velmi podobné antickým oděvům. Všechny nejvíc zaujaly dodnes velice pěkné boty, které byly na první pohled poctivě ušité a rozhodně nešlo jen o kus obyčejné látky. Při letmém prozkoumání připomínají tenisky, někteří hovoří spíš o vysokých, jakoby lyžařských botách dnešního typu, každopádně na nich jsou barevné pruhy a je jasně vidět pečlivá a jemná linie sešívání. Skoro jako by je někdo šil na stroji, ne ručně.

To přidává vodu na mlýn těm, kteří milují konspirační teorie, a tak se hned objevilo velké množství názorů, že by mohlo jít nikoliv o rodilou Mongolku, ale o cestovatelku časem, která se z dnešních dob vydala do minulosti, kde zemřela. Tyhle teorie přiživuje i příruční taška, kterou archeologové u mumie také objevili. Ani ta není nijak obyčejná, ale vypadá jako moderní kabela s různobarevnými vyšívanými květy.

Pochází ze 6. nebo 21. století? (printscreen dailymail.co.uk)

Pochází ze 6. nebo 21. století? (printscreen dailymail.co.uk)

Co myslíte – jde o blud pomatenců a je to normální mumie ženy pocházející z 6. století nebo je na těch teoriích třeba opravdu špetička pravdy?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *