Google nás bude špehovat pomocí fotek

Google vyvíjí nový systém

Google vyvíjí nový systém

Google má pod sebou řadu různorodých projektů a teď pracuje na dalším, velmi zajímavém systému, který nese pracovní název PlaNet. Na základě předložené fotografie by měl zvládnou určit zeměpisnou délku a šířku místa, kde byla pořízena.

Systém je teprve ve fázi vývoje a testování. Jeho přínos by měl být v tom, že pokud mu předložíte jakoukoliv fotografii z jakéhokoliv koutu světa, měl by dokázat určit přibližné souřadnice daného místa.

Vývojáři pro tento účel rozdělili zeměkouli na 26 tisíc pomyslných čtverců, kdy každý čtverec značí jednu geografickou oblast. A každé oblasti přiřadili obsáhlou databázi fotografií, které tam byly pořízeny. Celkem jde o více než 126 milionů fotek a PlaNet při testování dokázal určit místo pořízení fotky s odchylkou 1 132 kilometrů. Že to je hrozně moc? Když totéž testovali lidé, jejich odchylka činila dvakrát tolik.

Nikdo zatím neví, kdy by mohl být systém PlaNet k dispozici uživatelům, jestli bude zdarma nebo placený a co to pro nás vlastně bude znamenat. Google totiž napomůže každému, kdo ho využívá, odhalit, kde jsme pořídili jakoukoliv naši fotografii – a to se ne všem musí líbit, stejně jako se to dá teoreticky i zneužít. Ale jinak by to mělo mít hlavně přínos a pomůže nám to virtuálně prozkoumat všechny končiny, do kterých se třeba nikdy v reálu nedostaneme.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *