Největší český hamburger, který se ani nedá sníst

Je libo obří hamburger? (printscreen idnes.cz)

Je libo obří hamburger? (printscreen idnes.cz)

Hamburger, jaký dostanete ve fast foodu, je oproti tomuhle mackovi učiněný hnus. Pokud si libujete nad pořádným flákem masa, kvalitní, opečenou houskou, čerstvou zeleninou a poctivými, domácími hranolky, pak byste si měli dát kvalitní burger. A třeba vyzkoušet i monstrum z restaurace Nová Amerika.

S hamburgery, jaké nám vnucují fast foody, se tohle nedá srovnávat. A dobře to ví všichni, kteří už někdy poctivý burger v klasické restauraci ochutnali. Bylo by těžké zvolit ten nejlepší, proto jsme pro vás vybrali raději ten největší.

Zřejmě největší český hamburger se nedávno podařilo stvořit kuchaři Pavlu Červinkovi z restaurace Nová Amerika Golf Resort, jíž najdete u Jaroměře. Housky pro burger osobně upekl, což mu samo o sobě trvalo zhruba čtyři hodiny. Naplnil je karbanátkem z kila mletého hovězího masa, přidal kilo rajčat, několik cibulí, dvě sklenice zavařených okurek, pořádnou porci majonézy, slaninu i sýr. A co by to bylo za burger bez hranolek? Takže jako přílohu naservíroval kilo a půl hranolek.

Sázka, co nejde sníst

Tuhle specialitku kuchař vytvářel na přání jednoho hosta, který prohrál sázku, a tak měl za úkol tohoto macka sníst. Celá porce vážila přes 4 a půl kiogramu a jedlík s burgerem zápasil dvě hodiny. Ale nedokázal to, zhruba čtvrtina mu na talíři zbyla. Což je i tak úctyhodný výkon.

Smutné pro vás, kterým se už teď sbíhají sliny, je, že takovýhle hamburger restaurace ve svém menu běžně nemá. Nabízí se tady kilový hovězí burger s domácími hranolky za 1 500 korun. Což také ujde. Ale pokud chcete pokořit podobného obra, není to žádný problém, stačí se domluvit s šéfkuchařem a ten jistě splní všechna vaše megalomanská přání.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *