Příslovník, aneb veselá mysl dál doskáče

ilustrační obrázek (zdroj: prislovi.zbynekmlcoch.cz)

ilustrační obrázek (zdroj: prislovi.zbynekmlcoch.cz)

Nemáte zrovna do čeho píchnout, nudou byste se ukousali a pořád ne a ne přijít na to, co byste tak mohli dělat? Poradíme vám – na chvíli nebo i na celé hodiny vás jistě zabaví aplikace Příslovník.

Tuhle hravou aplikaci, fungující klasicky přes internet, vytvořili na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Je dostupná všem a zdarma a jmenuje se poeticky Příslovník, aneb veselá mysl dál doskáče. (Po kliknutí na odkaz se dostanete přímo na stránku Příslovníku). A ti bystřejší jistě už tuší, o co půjde.

Klasická přísloví zná každý. A i když je leckdy používáme, nic moc originálního na nich nevidíme, prostě jsou a hotovo. Tenhle Příslovník je ale dokáže pěkně zamotat. Stačí, když kliknete na tlačítko „Sestav nové přísloví“ a vzápětí vám vyběhne přísloví zbrusu nové. Tedy zbrusu úplně ne – obě jeho poloviny jsou „vykradené“ z klasických přísloví. Ale když se náhodně pospojují, vzniknou vtipné, zajímavé a hravé hříčky. A věřte nebo ne, obvykle dávají také nějaký smysl.

A pokud vám je záhadou, jak tyhle hříčky vznikly, můžete si hravě pomocí dalších dvou tlačítek najít, jak obě původní přísloví vypadala.

Přejeme vám příjemnou zábavu při generování a podívejme se společně na pár zajímavých ukázek, které vám Příslovník může nabídnout:

Protiklady přinášejí štěstí

Jedna ruka nejlépe honí

Kam nechodí slunce tam nastrčí ženskou

Kdo lže, nic nezkazí

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *