Příslovník, aneb veselá mysl dál doskáče

ilustrační obrázek (zdroj: prislovi.zbynekmlcoch.cz)

ilustrační obrázek (zdroj: prislovi.zbynekmlcoch.cz)

Nemáte zrovna do čeho píchnout, nudou byste se ukousali a pořád ne a ne přijít na to, co byste tak mohli dělat? Poradíme vám – na chvíli nebo i na celé hodiny vás jistě zabaví aplikace Příslovník.

Tuhle hravou aplikaci, fungující klasicky přes internet, vytvořili na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Je dostupná všem a zdarma a jmenuje se poeticky Příslovník, aneb veselá mysl dál doskáče. (Po kliknutí na odkaz se dostanete přímo na stránku Příslovníku). A ti bystřejší jistě už tuší, o co půjde.

Klasická přísloví zná každý. A i když je leckdy používáme, nic moc originálního na nich nevidíme, prostě jsou a hotovo. Tenhle Příslovník je ale dokáže pěkně zamotat. Stačí, když kliknete na tlačítko „Sestav nové přísloví“ a vzápětí vám vyběhne přísloví zbrusu nové. Tedy zbrusu úplně ne – obě jeho poloviny jsou „vykradené“ z klasických přísloví. Ale když se náhodně pospojují, vzniknou vtipné, zajímavé a hravé hříčky. A věřte nebo ne, obvykle dávají také nějaký smysl.

A pokud vám je záhadou, jak tyhle hříčky vznikly, můžete si hravě pomocí dalších dvou tlačítek najít, jak obě původní přísloví vypadala.

Přejeme vám příjemnou zábavu při generování a podívejme se společně na pár zajímavých ukázek, které vám Příslovník může nabídnout:

Protiklady přinášejí štěstí

Jedna ruka nejlépe honí

Kam nechodí slunce tam nastrčí ženskou

Kdo lže, nic nezkazí

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *