TOP 6 online her, které vás chytí a nepustí

Nemusíte je stahovat, můžete je hrát na počítači, mobilu nebo tabletu a stačí vám k tomu jen internet. Online prohlížečové hry vás chytí a nepustí – nemusíte do nich investovat jedinou korunu a hrát pro zábavu, nebo si připlatit za lepší funkce a ovládnout celý herní svět. Znáte ty nejlepší prohlížečové hry?


Existuje řada online her, které si musíte stáhnout buď do chytrého telefonu (tabletu), nebo počítače – pak fungují přes internet, můžete se tam potkávat s dalšími hráči a tak dále. Ale prohlížečové hry jsou speciální kategorií – stačí si na jejich domovské stránce založit účet a pak už se na něj jen kdykoliv a odkudkoliv přihlásit a hrát vždy, když máte chuť. Hru tak máte nejen neustále k dispozici, ale máte nad ní plnou kontrolu. Což je u strategií a bojových her vlastně nutností. Představíme vám 6 ověřených prohlížečových online her, které vás nestojí moc času a rozptýlí vás o nudných víkendech nebo při zdlouhavé pracovní poradě.

1. Travian

Tuhle multiplayerovou online strategii hraje nejen řada dětí, ale propadli jí i leckteří dospělí. Provozuje ji německá společnost, ale celá hra je přeložena do několika světových jazyků včetně češtiny nebo třeba slovenštiny, takže je uživatelsky velice vstřícná. Základem je vybrat si národ, za který chcete hrát (Římané, Galové, Germáni), přičemž každý má své specifické vlastnosti a výhody. Můžete tu budovat svou vesnici, postavit armádu a pak drtit ostatní (reálné) hráče, spojovat se s nimi v alianci, rozšiřovat své vesnice a stavět další a další – a to až do konce serveru. Hra není nekonečná, každý server obvykle trvá kolem 200 dní, pak je restart a začíná se od nuly. Je možné nakupovat si tu i řadu bonusových funkcí za reálné peníze a tím získávat převahu nad spoluhráči, nebo si hrajete prostě jen tak pro zábavu a snažíte se urputně přežít a nebýt jen něčí „farmou“.

2. Forge of Empires

Jednou z nejznámějších a nejoceňovanějších světových online prohlížečových her je Forge of Empires. Už krátce po jejím vzniku ji hrálo přes milion hráčů. Základní rámec hry je podobný jiným onlinovkám – budujete si tu svou vlastní říši. Při tom se musíte bránit krvelačným nepřátelům a jednat o různých spojenectvích, stejně jako plnit mise. Neobvyklé je, že se tu nezaseknete v jedné době – postupujete pěkně krůček po krůčku od doby kamenné přes středověk až do moderních dob. Vše je bezplatné, ale stejně jako jinde, i tady jsou možnosti, jak si svou říši „neférově“ vylepšit pomocí reálných peněz.

3. DarkOrbit

Na první pohled nezvyklá, ale hned na druhý úplně klasická onlinovka, tentokrát ale z prostředí vesmíru. Můžete si tu vybudovat svou vlastní vesmírnou loď, plníte s ní mise, útočíte na ostatní protihráče, snažíte se získávat výhody a ovládnout celý vesmír. Je to střílečka a strategie z trochu jiného prostředí, ale můžete tu komunikovat s ostatními hráči, hledat poklady, získávat bonusy pro nováčky, sdružovat se do klanů a při tom všem se stále držíte určené dějové linky téhle hry. Navíc je kompletně v češtině.

Nedávno vznikl nástupce téhle bezplatné MMO hry nazvaný DarkOrbit Reloaded, který nabízí ještě víc možností, funkcí a různých vylepšení původní klasiky.

4. Big Farm

Z trochu jiného soudku je online hra Big Farm, kde se nebojuje, ale pěstuje, chovají se zvířata a zkrátka se tu buduje farma snů se vším všudy. V tomhle simulátoru se musíte pokusit zvládnou hospodařit na svých polích, starat se o zvířata, prodávat produkci, vydělávat a postupně vylepšovat své majetky. Možná je to na první pohled brnkačka vhodná akorát tak pro děti, ale brzy zjistíte, že to zase tak snadné není a lecos vás tu pěkně potrápí. Dají se tu také uzavírat spojenectví, chodíte navštěvovat sousedy, můžete si s nimi pokecat a celkově je to celkem příjemná oddychovka. Navíc máte jistotu, že vaši farmu vám žádný zákeřný protihráč nezničí – její úspěch nebo zánik závisí jen na vás.

5. Grepolis

Tahle prohlížečová hra je ve svém základu podobná jiným – budujete tu svou vesnici, snažíte se ji vylepšovat, chránit a dobýváte další území. Na rozdíl od jiných vás tu zaujme povedená grafika a i doba, do níž je hra zasazena – dostanete se totiž do antiky. Kromě klasické strategie je tu tak třeba Pantheon bohů, které můžete uctívat, různě si je naklonit na svou stranu nebo je třeba i pozlobit a pak se bát jejich hněvu. Navíc tu neválčíte s pár pěšáky, budujete loďstvo i velké armády, vybavujete je a obří bitvy si díky super grafice vychutnáváte, jako byste byli jejich přímou součástí.

6. Legends of Honor

Poslední hrou, která stojí za vaši pozornost, je středověká strategie Legends of Honor. Máte tady za úkol především vybudovat svůj hrad, naplnit sýpky a starat se o své poddané. Průvodkyní je vám sličná dívka a poté mazaný poradce. Můžete se vydat i mimo svou pevnost a zkoumat, bojovat, uzavírat spojenectví, stejně jako se pouštět do válek mezi aliancemi. Ale armáda se vám tu nevytvoří sama od sebe, začínáte s obyčejnými sedláky a musíte se pořádně snažit, abyste získali silné rytíře. A k tomu jsou tu i různé úkoly. Zkrátka, pořád je tu co dělat.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *